top of page
Ieškoti

Permanentinio makiažo atsiradimas ir istorija

Atnaujinta: 2019-09-03

Permanentinis makiažas – tai dažų įvedimas į viršutinį odos sluoksnį, padedantis atkurti, arba naujai sukurti ryškesnius veido bruožus ir spalvas. 

Ši technika labai populiari ir jos plitimas bei naudojimo sritys vis auga, dėl suteikiamo patogumo visada atrodyti gaiviai, ryškiai, ir negaišti laiko atliekant kasdieninį makiažą. Permanentiniu makiažu paryškintos akys, lūpos, antakiai nenusiplaus lietuje, baseine, pirtyje.

Ši technika atsirado XX amžiuje, jos pradininkė - tatuiravimo meistrė Pati Pavlik, 1979 metais atlikusi pirmąsias permanentinio makiažo procedūras su įprasta tatuiravimo mašinėle. Tuo metu tatuiruotes turėti buvo gėdinga, ir, atsižvelgdama į jų neigiamą šleifą, Pati Pavlik sukūrė istoriją apie permanentinio makiažo atlikijmą, kad tai nekeltų asociacijų su tatuiruotėmis. Labai greitai moterys įvertino ilgalaikio makiažo privalumus ir tiesiog plūdo pas Pati Pavlik pasitobulinti, ir 1985 metais jau 2/3 jos atliekamų  tatuiruočių buvo kosmetinės. Ji vadinama Ilgalaikio makiažo Motina ir jai esame dėkingi už šį atradimą, kurį ji ir kiti vėliau tyrinėjo, tobulino, rūpinosi šio meno ir mokslo naujomis technikomis ir teisiniu reguliavimu. Pati Pavlik išleido knygą “The Breast Book”, vadovą apie krūtų aureolės atkūrimą repigmentacijos pagalba, krūties vėžį išgyvenusioms moterims, ką ir ji pati buvo patyrusi.

Taigi ilgalaikis makiažas pradžioje buvo naudojamas ir sukurtas trūkumams pašalinti, užmaskuoti, asimetrijai, randams paslėpti, atstatyti. Ir, laikui bėgant, permanentinio makiažo samprata ir visuomenės požiūris iš esmės keitėsi. Keitėsi ir ilgalaikio makiažo paplitimas, jis imta plačiai naudoti grožio srityje.

Dabar tam naudojamos nebe tatuiravimo, o specialios permanentinio makiažo mašinėlės arba rankiniai (manual) prietaisai, kitokie pigmentai, skiriasi tiek dažai, tiek jų įvedimo gylis.

Todėl permanentinis makiažas per 2-5 metus palengva blanksa ir išnyksta, arba turi būti atnaujinamas.

Ar ilgalaikis makiažas išliks populiarus? Atsižvelgiant į permanentinio makiažo plitimo mastus per praėjusį dešimtmetį, naujas tchnologijas, platesnes panaudojimo sritis ir visiškai pasikeitusį visuomenės požiūrį, bei dar neišnaudotas jo galimybes, neabojotinai, taip!


© InkFairy

168 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page