top of page
Ieškoti

Ką reikėtų žinoti, planuojant atlikti permanentinio makiažo procedūrą?

Atnaujinta: 2019-09-03


Dauguma moterų svajoja prabudę veidrodyje išvysti ryškius savo bruožus, išraiškingus antakius, įrėmintas akis, ryškias, lyg uogos, lūpas. Permanentinis makiažas palengvina moterų kasdienę grožio rutiną. Svajojate apie ryškias lūpas, tokias išliekančias po kiekvieno valgio, ar valandų valandas sporto salėje, nesvarbu, ar suprakaituosite, ar ašarosite, ar maudysitės baseine, pirtyje, jūroje - visuomet atrodysite gaiviai ir ryškiai.

Toks patogumas vilioja. Visgi yra dalykų, kuriuos pravartu žinoti, galvojant apie permanentinį makiažą.

Kaip ir nusprendus darytis tatuiruotę, taip ir čia svarbu išanalizuoti, suprasti, kas tiksliai daroma procedūros metu. Ko galima tikėtis prieš procedūrą, jos metu ir po jos? Ar yra kokių nors pavojų? Ar permanentinis makiažas tikrai išliks visą laiką? Čia pateikiami patarimai, kuriuos kiekviena turėtų žinoti apie permanentinį makiažą, prieš priimdama sprendimą, atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus.


1. Kas yra permanentinis makiažas?

Permanentinis makiažas yra mikropigmentacijos forma, tokia kaip tatuiruotės. Permanentinis makiažas – tai dažų įvedimas į viršutinį odos sluoksnį, padedantis atkurti, arba naujai sukurti ryškesnius veido bruožus ir spalvas. Ilgalaikis makiažas atliekamas aparatu, panašiu į tatuiravimo mašinėlę, arba rankiniais įrankiais (manualinis metodas, mikrobleidingas), kurių pagalba pigmentas įvedamas į viršutinį odos sluoksnį.


Kuo skiriasi permanentinis makiažas, ilgalaikis makiažas, kosmetinė tatuiruotė, mikropigmentacija? Niekuo. Tiesiog laikui bėgant, didėjo konkurencijos, ir atsirado naujos metodikos, kurios su savimi atsinešė naujus pavadinimus, tačiau iš esmės reiškia tą patį.


2. Kam tinkamas permanentinis makiažas?

Permanentinis makiažas atliekamas moterims ir vyrams, norintiems(čioms) paryškinti bruožus ar atstatyti asimetriją, netekus plaukelių ar pan.

Galima teigti, kad nėra nei vieno asmens, kuris be permanentinio makiažo neišgyventų. Tačiau yra moterų ir vyrų, kurie išgyveno įvairius išbandymus ir sunkumus, kuriems ilgalaikis makiažas padėtų padidinti pasitikėjimą savimi. Pavyzdžiui, krūtų aureolės sukūrimas arba paryškinimas – dėl asimetrijos, operacijų, vėžio ar kitų priežasčių, vitiligo (baltmės) pažymėtos odos komufliažas, randų maskavimas, nuplikimo maskavimas, netektų plaukų (arba antakių, balsktienų) vizualinis atkūrimas sergant alopecija ar kitomis aplinkybėmis netekus plaukų. Todėl svarbu informuoti apie tokią galimybę su šiais sunkumais susiduriančius žmones.

Natūraliai atrodantis permanentinis makiažas kaip tik tai gali.

Tačiau esant kai kurioms būklėms, procedūra neatliekama: nėščioms ir maitinančioms moterims, žmonėms, turintiems kraujo krešėjimo problemų, turintiems širdies stimuliatorius ar kitų organų protezus (reikalingas gydytojo leidimas).

Remiantis LR Sveikatos ministro 2007 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. V-633 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 117:2007 "Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai” ir kitų galiojančių teisės aktų reikalavimais, permanentinio makiažo paslaugos nepilnamečiams asmenims gali būti atliekamos tik pateikus rašytinį tėvų(globėjų) sutikimą.


 3. Atkrepkite dėmesį į higieną

Pirmas dalykas, į kurį patariama kreipti dėmesį prieš atliekant permanentinio makiažo procedūrą - švara ir higiena. Labai svarbu, kad procedūrą atliekantis meistras laikytųsi higienos reikalavimų, paisydamas LR Sveikatos ministro 2007 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. V-633 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 117:2007 "Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai” ir kitais teisės aktais nustatytų reikalavimų, turėtų Higienos pasą bei reikiamus sertifikatus, procedūros metu dėvėtų vienkartines pirštines. Dažniausiai naudojamos vienkartinės adatos ir jas meistras turėtų išpakuoti klientui matant.

Kadangi permanentinio makiažo procedūros metu pažeidžiamas virštinis odos sluoksnis,

permanentinio makiažo metu yra infekcijos tikimybė, kai nėra tinkamai pasirūpinta higienos reikalavimais.


4. Konsultacijos

Prieš atliekant permanentinio makiažo meistrą ir tinkamą procedūrą (metodą, techniką) svarbu pasikonsultuoti apie tai, kas bus atliekama, ką meistras siūlo, pataria, užduoti visus rūpimus klausimus. Meistras turėtų nupasakoti klientui visą procesą ir įvairius taikymo variantus, technikas, išsiaiškinti, kokio rezultato - natūralaus ar ryškaus - siekiate, ką mėgstate, ko tikitės, pasiūlyti Jums tinkamą formą, spalvą, suderinti su Jumis eskizą.


5. Ar permanentinis makiažas išliks visą laiką?

Permanentinis makiažas nėra visiškai nuolatinis. Ar ryškinsite antakius, ar akių kontūrą, ar lūpų kontūrą, jis per dvejus-penkerius metus išnyks. Yra tam tikrų atsargumo priemonių, kad būtų užtikrintas kuo geresnis pigmento įsisavinimas ir fiksavimas. Pavyzdžiui, vengiant saulės spindulių ar tam tikrų produktų, tokių kaip rūgštys, peroksidas. Tačiau net jei žmogus laikosi visų priežiūros instrukcijų, permanentinis makiažas su laiku išblunka.


Tai yra labai gerai, kadangi gali būti malonu turėti galimybę atnaujinti ilgalaikį makiažą, arba pailsėti, padaryti pertrauką ir pabūti natūralia. Labai gerai, kad galima suderinti patogumą ryte pabusti gaiviai ir ryškiai su patogumu paklusti grožio tendencijoms. Kaip sakė Džeksonas, "... antakių stiliai pasikeičia.


6. Ar skaudės?


Permanentinio makiažo procedūros metu taikomas vietinis nuskausminimas, tačiau procedūra gali būti nemaloni, o, priklausomai nuo skausmo slenksčio, žinoma, gali pasireikšti šiek tiek skausmo. Procedūros metu ir po jos, procedūros vieta gali būti kiek paraudusi, patinusi. Šie reiškiniai praeina keletas valandų po procedūros, ir gijimo metu skausmo nebejausite, gali būti odos tempimo jausmas, kai užsidės ir pradės luptis susidarę šašeliai.

Antakių permanentinis makiažas mažiausiai skausmingas, pasitaiko atvejų, kai klientės net užmiega šios procedūros metu. Nepaisant populiarių įsitikinimų, akių kontūro permanentinis makiažas nėra labiausiai skausmingas. Daugumai klienčių skausmingiausia yra lūpų permanentinio makiažo procedūra, kadangi lūpų oda plonesnė, švelnesnė, tad lūpų makiažas daromas lėčiau, švelniau, ir užtrunka šiek tiek ilgiau.


7. Gijimo procesas

Permanentinis makiažas bet kokiu atveju yra odos sužeidimas, tad jam reikalingas gijimo procesas. Per kalias valandas po procedūros gali pasireikšti paraudimas, patinimas.

Labai svarbu laikytis meistro pateiktų priežiūros instrukcijų, tepti procedūros vietą paskirta priemone. Negalima pažeistos vietos liesti rankomis, nes yra tikimybė infekcijos patekimui. Patariama vengti baseinų, deginimosi saulėje, soliariume, saunų, pirčių, grožio procedūrų ir intensyvaus sportavimo, kuomet prakaituojama. Svarbu apriboti dekoratyvinės kosmetikos naudojimą permanentinio makiažo procedūros vietoje, neatlikti kosmetinių, estetinių veido procedūrų, rūgštinių valymų ir pan. Svarbu visą gijimo laikotarpį nelupinėti procedūros vietoje susidariusių šašelių, jie nukris patys. Lupimas gali pakenkti pigmento įsisavinimui. 3-4 dienos po procedūros spalvos intensyvumas yra 40-50% ryškesnis negu galutinis rezultatas. Po keleto dienų, nukritus šašiukams, spalva atrodo šiek tiek šviesesnė, kadangi į odą įvesti pigmentai stabilizuojasi 7 dienas, bet dar gali šiek tiek kisti nuo 1 iki 3 mėnesių laikotarpyje. Spalva bei atspalvis priklauso nuo odos struktūros ir natūralaus odos pigmento.

Po procedūros svarbu padidinti skysčių kiekį, tai pagreitins regeneraciją. Indijos laikraštis sako: "Jūs turėtumėte gerti vandenį arba šviežių vaisių ir daržovių sultis, kad jūsų sistema atsigautų“. Paprastai procedūros metu dehidratuojamas jūsų organizmas, ir tuos skysčius reikia atstatyti, kad organizmas, tame tarpe ir oda, greičiau atsigautų. Greitesniam ir sklandesniam gijimo procesui svarbu išlaikyti hidrataciją.


Gijimo proceso metu procedūros vieta, tikėtina, lupsis. Pigmentui stabilizuojantis odoje, pažeista oda pasišalins, tuo metu atrodys, kad lupasi, šerpetoja. Šis procesas yra laikinas, užtrunka keletą dienų, tačiau 3-5 dieną po procedūros būkite pasiruošę tokiam nemalonumui.


8. Meistrai turėtų turėti sertifikatus

Ar būtų gerai, kad chirurgas atliktų operaciją be tinkamos kvalifikacijos? Prieš registruojantis permanentinio makiažo procedūrai, rinkdamiesi meistrą, įsitikinkite, kad atsakyta į visus jūsų klausimus, meistras yra tinkamos kvalifikacijos, patikrinkite jo patirtį bei žinias. Meistras turi turėti reikiamą kvalifikaciją, nuolat tobulintis ir atnaujinti žinias.

Kaip yra nekvalifikuotų žmonių, atliekančių ilgalaikį makiažą, taip yra daugybė klaidingų atvejų ir košmariškų pasakojimų apie permanentinį makiažą (žr. paveiksliuką). Straipsnyje su CBS naujienomis moteris, vardu Cathy Ahern, pasakojo turėjusi nekokybiškai atliktą antakių permanentinį makiažą, kurį reikėjo koreguoti.

Tačiau tam, kad ji galėtų antakius perdaryti, jai reikėjo atlikti tris šalinimo procedūras lazeriu. Tai tik dar vienas pavyzdys, kaip svarbu tinkamai įsigilinti į šios procedūros niuansus ir atsakingai pasirinkti meistrą.



Šaltiniai: fda.gov, nytimes.com, bustle.com, marieclaire.com, https://www.thetalko.com

© InkFairy

551 peržiūra0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page